1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Akbank'tan Kredi Çeken 3 Ay Borç Ödemeyecek! Ertelemeli Kredi Başvurusu Başladı!
Akbank'tan Kredi Çeken 3 Ay Borç Ödemeyecek! Ertelemeli Kredi Başvurusu Başladı!

Akbank'tan Kredi Çeken 3 Ay Borç Ödemeyecek! Ertelemeli Kredi Başvurusu Başladı!

Akbank ertelemeli kredi başvuruları başladı. Ertelemeli Kredi de 3 ay boyunca ödeme yapmayarak daha rahat ödeme imkanı sağlıyor. Krediyi çekenler bu süreç içerisinde ödemeleri uzatabiliyorlar. Üç ay ertelemeli kredi başvurusu nasıl yapılır? Akbank ertelemeli kredi başvurusu detayları haberimizde paylaşılmıştır.

A+A-

Son dönemlerde vatandaşın artan maddi zorlukları, yükselen enflasyon, gelen zamlar ve döviz kurlarındaki artışlar derken birçok vatandaş artan nakit ihtiyaçları karşısında bankaların sunduğu ihtiyaç kredilerini araştırmaya başladı. Birçok banka, sundukları kredilerde gerek geri ödemelerde olsun, gerekirse de faiz oranlarında olsun sundukları fırsatlarla vatandaşların kendilerini tercih etmeleri için çeşitli kampanya ve promosyon hazırlıyor. Bu noktada vatandaşlar da kendilerine en uygun kredi türünü seçerek, ihtiyaçlarını bütçelerine uygun şekilde gidermenin alternatiflerini araştırıyor. Birçok banka ihtiyaç kredisinde çeşitli fırsatlar sunarken, bu bankada ihtiyaç kredisinde geri ödemelerdeki 3 ay erteleme seçeneği ön plana çıkıyor. İşte detaylar…

Akbank’tan 3 Ay Ertelemeli Kredi

Akbank, 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyasında telefon bankacılığı, internet şubesi, Akbank Direkt ve Akbank Mobil uygulamaları üzerinden başvuru imkanı sağlıyor. Erteleme dahilinde kredilerde geri ödemeler 36 ay vade ile sunuluyor ve ilk taksit 92 güne kadar ertelenebiliyor. Bununla birlikte vade süresi 3 ay ertelemede en fazla 33 ay olarak sunuluyor. Akbank’ta 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinde 40 bin TL tutarda 36 ay vadede %1,93 faiz oranı ile aylık taksit ödemesi 2 bin 426 TL olarak belirleniyor. Toplam geri ödenecek tutar ise bu kredide 51 bin 175,14 TL olarak hesaplanıyor.

Akbank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Akbank’ın sunduğu 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen ancak Akbank müşterisi olmayan vatandaşların, en yakın Akbank şubesine giderek kredi kullanım başvurusunda bulunması ve Akbank müşterisi olması gerekiyor. Başvurularda TC kimlik numarası ve güncel telefon numarası bilgilerinin olması gerekiyor. Ayrıca kredi başvurusunda gelir belgesi, SGK hizmet dökümü gibi belgeler de talep edilebiliyor. Akbank kredi koşullarında müşteriye özel olarak taleplerde de bulunabiliyor.

i