1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Akaryakıta Gelen Zam Toplu Taşımaya da Yansıdı! Toplu Taşıma Ücretleri Arttı!
Akaryakıta Gelen Zam Toplu Taşımaya da Yansıdı! Toplu Taşıma Ücretleri Arttı!

Akaryakıta Gelen Zam Toplu Taşımaya da Yansıdı! Toplu Taşıma Ücretleri Arttı!

Kasım tarihine gelinmesi ile birlikte vatandaşlar ise toplu taşıma araçlarının ücretli olup olmadığını araştırırken bu konu hakkında resmi bir açıklama da yapıldı. Peki ama Kasım tarihinde toplu taşıma araçları ücretli mi ücretsiz mi ve işte haberin tüm detayları..

A+A-

Kasım tarihinde toplu taşıma araçları ücretli mi? Ücretsiz ise bu alana hangi toplu taşıma araçları da dahil oluyor? Vatandaşlar adeta bu sorulara cevap arıyor. Alınan bilgiler neticesinde Kasım tarihinin gelmesi ile birlikte vatandaşlar Cumhuriyet Bayramı'nda toplu taşıma araçlarının ücretli ya da ücretsiz olduğunu araştırırken bu konu hakkında da resmi bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklama baz alındığında 81 ilde Cumhuriyet Bayramı yani Kasım dolayısı ile toplu taşıma araçları ücretsiz olarak sunulacak. Örneğin Başkent Ankara'da EGO ve Metro dahil olmak üzere yani özel halk otobüsleri dışında diğer toplu taşıma araçları ücretsiz olacak. Aynı şekilde Ankara dışında da İzmir ve İstanbul başta olmak üzere diğer şehirlerde de yine toplu taşıma araçları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında ücretsiz olarak vatandaşın hizmetine sunulacak. Toplu taşıma araçları içerisinde ücretsiz olacak araçlar arasında metro da bulunuyor. Yani sabah saat 06.00'da gece 00.00'a kadar toplu taşıma araçları ücretsiz olacak.


Etiketler :