1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 7 Milyara Yakın Asgari Ücret Desteği
7 Milyara Yakın Asgari Ücret Desteği

7 Milyara Yakın Asgari Ücret Desteği

A+A-

Aile bakanı TBMM ile yapılan toplantılarda asgari ücret ile yapılan çalışmalarda 7 milyar destek çalışmasının kabul gördüğünü ve hızlı bir şekilde alınacak tedbirlere ekleneceğini bildirmiştir. Tüm asgari ücret ile çalışan işçilere hayırlı uğurlu olsun dilekleri ile vatandaşlara bildirmiştir. Corona virüsü kapsamında alınan tedbirler hız kesmeden devam etmektedir. Amaç daha az sayıda kişinin hastalıktan etkilenmesi ve bir an önce sürecin normale dönmesidir. Bu süreç ile birlikte birçok işyeri kapanmış ve işverenler çalışma ödenekleri için başvuru yapmıştır. Birçok banka ödemelerini ötelerken kredi gibi uygulamaların da ödeme tarihleri ötelenmiştir.

Asgari Ücret İçin İyileştirme

Meclis de kabul edilen yasa İle asgari ücret tutarlarında 7 milyara yakın bir İyileştirme söz konusu olup bu konuda kesinleştirilerek vatandaşa duyurulmuştur. Corona virüsü İle ilgili tüm ekonomi sarsılır ve işyerleri kapanırken durumu iyileştirmek adına yetkililer hız kesmeden tüm iyileştirmeleri yapmak adına çalışmalarını hızlandırmışlardır. Emekli maaşlarında da yapılan düzenlemeler ile maaşları en düşük 1500 TL olarak belirlenmiştir. Gazi vatandaşlarımız içinde beklenen düzenleme TBMM ye sunularak kabul edilip kanunlaştırılmıştır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm uygulanan kanunları bildirerek Vatana millete hayırlı olsun diyerek işçi ve işverenlerin yüzlerini güldürmüştür.

Desteği Devam Ettireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret ile ilgili yapılan toplantılar sonucunda asgari ücret desteğini devam ettireceğiz diyerek Corona virüsü kapsamında yapılan iyileştirmeleri duyurmuştur. Asgari ücret kapsamında yapılan iyileştirmeler her geçen gün artarak devam etmekte ve işçilerin mağduriyetleri giderilmektedir. Corona virüsü tüm dünyaya hızla yayıldığı bu günlerde sürecin ne kadar süreceği belli olmamakta ve bu süreci en az hasar İle geçirmeyi amaçlayan Türkiye ekonomi paketi kararlarını kamuoyuna duyurmaya devam etmektedir. Kamuoyunun yararına olacak kararları alarak kanunlaştırmak için çalışmalarını devam ettirmektedir. Aile ve sosyal politikalar bakanı Zümrüt Selçuk önderliğinde duyurulan kararlar İle vatandaşların yaralarına tuz serpilmiştir.

Alınan kararlar tüm vatana millete hayırlı olsun diyerek bildiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her yapmış olduğu toplantı sonrası kamuoyunu bilgilendirip bilinçli bir şekilde süreci bitirmeyi hedeflemektedir.