1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 4a 4b 4c 6 Aylık Enflasyon Farkı memur Emekli Maaşları Belirlendi!
4a 4b 4c 6 Aylık Enflasyon Farkı memur Emekli Maaşları Belirlendi!

4a 4b 4c 6 Aylık Enflasyon Farkı memur Emekli Maaşları Belirlendi!

Türkiye'de Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanması sonrasında, memur ve emekliler için yapılacak olan yeni yıl maaş zammı da belirlendi. Bu, maaşların yılın son ayı enflasyon oranlarına göre artmasına yol açacak. Bu, memur ve emeklilerin maaşlarının giderek adil bir şekilde artmasına olanak sağlayacaktır.

A+A-

Son verilerin elde edilmesiyle birlikte, Türkiye'de memur ve emeklilerin maaşlarına yapılacak olan zamlar belli oldu. Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanması sonrasında, memur ve emekliler için yapılacak olan yeni yıl maaş zammı da belirlendi.

Enflasyon farkı ile birlikte, memur ve emeklinin kesinleşecek yeni maaşları için diğer sayfaya geçilmesi gerekiyor. Bu sayfada, yılın ikinci yarısına ilişkin olarak toplu sözleşmeden kaynaklanan yüzde 7'lik zam ve enflasyon farkı almış olan memurların Aralık ayında 15,4 enflasyon farkı ve 2023 yılı için yüzde 8 zam alması bekleniyor.

Ancak, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile birlikte, enflasyon farkının üzerine ekleme yapılarak toplamda yüzde 30'luk zam verilecek. Ayrıca, genel müdür, şube müdürü, memur, öğretmen, kaymakam 1.sınıf, baş komiser, polis memuru, uzman doktor, hemşire, mühendis, teknisyen, profesör, araştırma görevlisi ve vaizlerin yeni yılda alacakları zamlı maaşları da netleşmiş oldu.