1. HABERLER

  2. SOSYAL YARDIMLAR

  3. 2021 Pandemi Yardımı Sonuçları Açıklandı
2021 Pandemi Yardımı Sonuçları Açıklandı

2021 Pandemi Yardımı Sonuçları Açıklandı

A+A-

Aile, Emek harcama Ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk gerekseme sahibi olan ailelere koronavirüs salgınından sonrasında 1000 TL toplumsal yardım parası vermeye başlamıştı. Bu ödemenin 1. ve 2. fazda ödemeleri vatandaşlara verildi fakat 3. faz ödemeleri ne süre verilecek merak ediliyor. Pandemi destek parası almaya hak kazanan kişiler PTT'den bir zarfın içinde bu paraları teslim alabiliyor. 3. fazda pandemi destek başvurusu alınıyor mu merak edilmeye başlandı. Mevzuyla ilgili izahat geldi. Peki pandemi destek müracaat devam ediyor mu? Aile, Emek harcama Ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1. ve 2. faz toplumsal yardım paralarının yattığını 3. faz pandemi destek paralarının da verileceğini belirtmişti. Toplumsal yardım paraları ne süre yatacak? İşte Pandemi destek müracaat sorgulama!

2021 PANDEMİ DESTEK BAŞVURUSU DEVAM EDİYOR MU?

2021 pandemi destek başvurusu devam ediyor mu sorusuna? Pandemi döenminde yaşamımıza giren ve adını öğrendiğimiz pandemi destek parası normalleşme sürecinde de araştırılmaya devam ediliyor. Pandemi destek başvurusu yapmak isteyen ve "pandemi destek başvurusu devam ediyor mu, toplumsal yardım 1000 lira başvurusu alınıyor mu" merak edenler için Aile, Emek harcama Ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1.000 TL toplumsal yardımın devam ettiğini duyurdu. Bakan Selçuk duyurunun peşinden şimdiye kadar verilen pandemi destek ile ilgili de informasyon verdi.

2021 PANDEMİ DESTEK PARASI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

2021 pandemi destek parası başvuru sonuçları ne zaman sorusuna ? Binlerce kişinin müracaat yapmış olduğu koronavirüsten negatif etkilenen vatandaşlara maddi olarak destek sağlamak için verilen pandemi destek parası için müracaat meydana getiren vatandaşlar, uzun süredir başvurularının neticelerini bekliyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında dahi müracaat meydana getiren vatandaşların hemen hemen neticeleri sisteme eklenmedi. e-Devlet üstünden Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı'nın yapmış olduğu açıklamaya nazaran, pandemi destek parası başvurularının ilk iki fazı verildi. Şu an 3. fazının verilmesi için emekler devam ediyor. Pandemi destek parası alarak koronavirüs dönemindeki ekonomik olumsuzluklardan bir nebze de olsa nefes almak isteyen vatandaşlar, pandemi destek müracaat neticeleri ne süre açıklanır merak ediyor. Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi web sitesinde de pandemi destek başvurusunun 3. fazı ne süre verileceğine dair net bir tarih bulunmamakta. Fakat muhtaç vatandaşlar devamlı araştırma yaparak, 1.000 liralık yardımdan yararlanmak istiyor.

2021 PANDEMİ DESTEK BAŞVURU SONUCU SORGULAMA EKRANI

Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı'nın e-Devlet üstünden meydana getirilen müracaat ektanında şu bilgiye yer verdi;
Kıymetli e-Devlet Kapısı Kullanıcısı; Koronavirüs (Covid-19) salgınının yurttaşlarımız üstündeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafınca Pandemi Toplumsal Destek Programı başlatılmıştır ve ilk 2 fazı tamamlanmıştır.
  1. fazda ise, e-Devlet Kapısı üstünde yer edinen Pandemi Toplumsal Destek Ön Müracaat Formu vasıtasıyla toplumsal yardım başvuruları alınmaya başlanmıştır.
TC Kimlik Numarasının son hanesi; 0 olan vatandaşların Pazartesi, 2 olan vatandaşların Salı, 4 olan vatandaşların Çarşamba, 6 olan vatandaşların Perşembe, 8 olan vatandaşların Cuma günlerinde başvuruları alınacaktır. Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz mevzusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

2021 PANDEMİ DESTEK PARASI KAÇ AY VERİLECEK?

2021 Pandemi destek parası kaç ay verilecek sorusuna ? Birçok yurttaş pandemi destek parasının bir tek bir ay verildiğini düşünüyor. Fakat durum oldukça değişik. Muhtaç durumunda olan kişilere 1.000 lira toplumsal yardım parası verilmeye devam ediyor. Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı'nın verdiği pandemi destek parası kaç ay verilecek sorusu için belirtelim. Müracaat sonrası gerekseme sahibi olan kişiler belirlendikten sonrasında pandemi destek parası bir kereye mahsus verilecektir. Fakat uygun görülen ailelere ödemeler bir süre devam edecektir. Pandemi destek başvurusu e-Devlet üstünden başvurular alınmaktadır. Pandemi destek başvurusu için aşağıdaki bağlantı üstünden işlem sağlanabilir. Eğer e- Devlet üstünden giriş yapamıyor, şifreniz ve T.C. kimlik numaranızı bilmiyorsanız, T.C. kimlik numaranızı Nüfus Müdürlükleri'ne giderek kimlik değişiklik yapma işlemi yaparak alabilirsiniz. Hemen sonra en yapın PTT'ye giderek bir e-devlet giriş şifresi almanız gerekiyor.

PANDEMİ DESTEK 1000 LİRA BAŞVURUSU

2021 PANDEMİ DESTEK PARASI BAŞVURU SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

2021 pandemi destek parası başvuru sonucu nasıl öğrenilir sorusuna ? Bir süredir devam eden pandemi destek müracaat parası hala sonuçlanmadığı için vatandaşlar tarafınca sorgulamalar devam ediyor. Aylar öncesinde müracaat meydana getiren vatandaşlar hala toplumsal destek başvurularının sonuçlanmasını bekliyor. e-Devlet üstünden alınan başvurunun gene neticeleri da e-Devlet üstünden öğrenilecek. Peki pandemi destek müracaat sonucu iyi mi öğrenilir? Pandemi destek müracaat sonuçlarının negatif olan kişilerin aşağıdaki bağlantıya tıkladığında karşısına "Toplumsal yardım bilgisi bulunamamıştır" notu çıkıyorsa eğer pandemi destek müracaat sonucu negatif değerlendirilmiştir. Eğer bu not yerine "Başvurunuz hala devam ediyor, araştırma açamasında" benzeri notlar çıkıyorsa, başvurunuz neticelenmemiştirPandemi destek müracaat sonucu öğrenme ekranı için aşağıdaki linki kullanın.

1.000 TL PANDEMİ PARASI SORGULAMA

2021 PANDEMİ SOSYAL DESTEK YARDIMLARINDAN KİMLER YARARLANABİLİR

2021 pandemi sosyal destek yardımlarından limler yararlanabilir sorusuna? Pandemi destek parasına kimler müracaat yapabilir, kimler pandemi toplumsal destek parasından alabilir merak ediliyor. Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı 1.000 lira pandemi destek parasına müracaat koşullarını resmi web sitesi üstünden yayınladı. İşte müracaat koşulları...
Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Pandemi Toplumsal Destek Programı Müracaat Açıklaması AÇSHB Pandemi Toplumsal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üstünden “T.C. Kimlik Numarasının” son hanesine nazaran alınmaya başlanmıştır. Değerlendirmeler, şahıs bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır. Aynı haneden birden fazlaca müracaat yapılması halinde, tek müracaat olarak değerlendirilecektir. Müracaat süreçleri e-devlet üstünden takip edilebilecektir. Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer edinen birinin bulunması halinde müracaat değerlendirmeye alınmayacaktır. Pandemi Toplumsal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL'lik nakdi destekten faydalanmış olanlar, 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar, Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK)'ndan gelir yada aylık alanlar (emekliler), 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,