1. HABERLER

 2. GÜNDEM

 3. 2021 Pandemi Dönemi Dershane Fiyatları
2021 Pandemi Dönemi Dershane Fiyatları

2021 Pandemi Dönemi Dershane Fiyatları

A+A-

  2021 Pandemi Dönemi Dershane Fiyatları. Her yıl farklı kurumlarda farklı rakamlarda karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca en çok da ebeveynler fiyat araştırması içerisine girmek durumunda kalıyor. Elbette her dershanenin farklı fiyatlandırması ve ders programlaması olmakta… Ancak 2021 yılını baz aldığımızda ortalama dershane fiyatlarından bazı kurumlar üzerinden örnek verebilmek mümkün. 2021 senesi için dershane fiyat araştırması içerisine giren ebeveynler için yıllık olarak ödenmesi gerekecek rakamları araştırdık ve aşağıdaki fiyatlar karşımıza çıktı.

Dershane Fiyatları
Dershane Fiyatları, dershanelere göre değiştiği gibi illere göre de değişiklik gösterebiliyor. Net bir fiyat öğrenebilmek için bulunduğunuz il üzerinden bu kurumların şubeleri ile irtibata geçmeli ve rakam bilgisi almalısınız. Ancak ortalama olarak dershane fiyatları 2021 senesinde 6.000 TL tutarına kadar varabilmektedir, diyebiliriz. Bu fiyatlar için örneklerimiz ise şu şekilde sıralanıyor:
 • Final Dershanesi için 2021 öğretim yılı: Yıllık olarak ortalama ödenecek tutar 5.000-15.000 TL arasındadır.
 • Sakarya Dershanesi için 2021 öğretim yılı: Yıllık olarak ortalama ödenecek tutar 6.000-10.000 TL arasındadır.
 • Sınav Dershanesi için 2021 öğretim yılı: Yıllık olarak ortalama ödenecek tutar 10.000-14.000 TL arasındadır.
 • Uğur Dershanesi için 2021 öğretim yılı: Yıllık olarak ortalama ödenecek tutar 5.000-10.000 TL arasındadır.
 • Kültür Dershanesi için 2021 öğretim yılı: Yıllık olarak ortalama ödenecek tutar 5.000-10.000 TL arasındadır.
 • Fatih Dershanesi için 2021 öğretim yılı: Yıllık olarak ortalama ödenecek tutar 8.000-15.000 TL arasındadır.

Dershane Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Dershane fiyatları ne kadar oldu? Bu konuda hem veliler hem de öğrenciler araştırma içerisinde… Çocuklarını dershaneye vermeyi düşünen ebeveynlerin bu eğitim kurumlarından beklentisi ise uygun fiyatlar ve yüksek kalite özellikleri oluyor. Her ne kadar dershaneler kapandı şeklinde bir karar belirlense de aslında bu kurumlar sadece isim değişikliğine gitti. Aynı zamanda eğitim verme süreçlerini de biraz değiştirdi. Şu an öğrencileri üniversite sınavına hazırlayan pek çok dershane eğitim yaşantısına devam ediyor. Bir önceki başlık altında sıraladığımız örneklerde olduğu gibi rakamlar ise 2021 senesinin güncel rakamları arasında… Ancak bu fiyat tutarları, genel olarak YKS için hazırlanan öğrencilerden talep edilen rakamlardır. Ortalama bu fiyatlarda olan rakamlar, hem farklı dershane kurumlarına göre hem de bu dershanelerin farklı illerdeki şubelerine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bu nedenle ikâmet ettiğiniz il ve bölgede pek çok dershane arasından iyi bir araştırma sonrasında tercih yapmalısınız. Bazen kurumlar arasında çok fark görülmezken, bazen bu fark 5-6 bin TL rakamlarına kadar varabiliyor. Ayrıca genel olarak üniversite hazırlık kursları için sunulan fiyat tutarları, başka yaş gruplarına oranla en yüksek düzeyde oluyor.

Dershane Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dershane fiyatları, öncelikle talebenin hangi amaçlarla ve hangi sınava hazırlık öncesi başvurduğu ile alakalı olarak değişik rakamlarda sunulmaktadır. Tabii burada öğrencinin hazırlandığı sınavın değişikliği, aslında öğrencinin yaş grubuna bağlı olarak değişmektedir. Dolayısıyla bir anlamda da öğrencinin yaş grubuna göre dâhil olacağı eğitim programına bağlı olarak da farklı dershane fiyatları ile karşılaşacağını söyleyebiliriz. Her ne kadar kapanma kararı verilmiş olsa da farklı eğitim süreçleri ve farklı isimleri ile eğitime devam eden bu kurumlarda, her yaş grubunu ilgilendiren sınav öncesi hazırlık programları sunulur. Dolayısıyla öğrencinin yaşı, sınavı vb. özellikler, fiyatta belirleyici etmenlerdir. Ancak genel olarak dershane fiyatları nasıl belirlenir, diyecek olursanız o zaman cevabı şu şekilde genişletebiliriz. Sınav öncesi hazırlık kursları bünyesinde öğrenciler için sınavlarına yönelik düzenlenmiş eğitim programları mevcuttur. Ancak bu seçenekler içerisinde en yüksek tutarı bulan program, YKS sınavı öncesine hazırlık programı olarak karşınıza çıkar. Dolayısıyla üniversiteye hazırlanan öğrencilerin dershane fiyatları, en yüksek ücrete tabi olan eğitimleri kapsar, diyebiliriz.

İstanbul’da Dershane Fiyatları ne Kadar?

İstanbul’da dershane fiyatları ne kadar? Mega kent olarak İstanbul içerisinde pek çok sayıda kurum, dershane görevinde eğitim vermeye devam ediyor. İstanbul içerisinde dershane fiyatları, diğer illere nazaran biraz daha yüksek olabiliyor. Tabii İstanbul gibi Ankara ve İzmir vb. şehirlerde de fiyatlar çok düşük olmuyor. Peki İstanbul içerisinde hizmet sunan dershanelerin fiyatları ve özellikleri ile ilgili bilgiler nasıl? İşte cevabı…
 • İstanbul içerisinde adını duyurmuş ve marka olmuş dershaneler çoğunlukta… Bu ünlü dershane kurumlarının ise çok yüksek tutarlarda ücret talep ettiği görülüyor.
 • İstanbul üzerinde bir dershane desteği almak isteyen öğrencinin yıllık olarak ortalama 35 ile 45 bin kadar bir ücreti gözden çıkarması gerekiyor.
 • İstanbul’daki dershanelerde ücretler daha yüksek olduğu için bu kurumlarca 12 aya kadar taksit seçeneği sunulmaktadır.
 • İstanbul içerisinde hizmet veren bu eğitim-öğretim kurumlarında ortalama fiyatların 8 ila 12 bin TL tutarlarında değiştiğini söylemek mümkün.
 • Sözü geçen bu ortalama ücret tutarları, YKS sınavı için hazırlık amaçlı verilen eğitimi kapsar.
 • İstanbul üzerinde uygun ücretli olan dershaneler ise genelde yeni açılmış durumdaki dershanelerdir.
 • İstanbul’da dershane fiyatları tutarlarının en çok yükseldiği bölgeler ise Mecidiyeköy, Kadıköy, Beşiktaş, Bakırköy gibi merkezlerdir.

2.Dönem Dershane Fiyatları 2021

2.Dönem dershane fiyatları 2021, güncel dershane tutarlarına baktığımızda 1.dönem ile çok büyük farklılıklar göstermemektedir. Yukarıda verdiğimiz fiyat tutarları, bazen bazı kurumlarda çok az farklar ile karşınıza çıkar. Ancak buraya kadar dershane fiyatları ile ilgili verdiğimiz bilgilere ek olarak ücretlendirme ile alakalı şu bilgileri de saymak gerekiyor:
 • Ünlü olan dershanelerde ücretler yüksek iken; daha düşük fiyatlı olan dershaneler de vardır. Özellikle İstanbul gibi merkezi şehirlerdeki dershaneler arasında düşük fiyatlar bulabileceğiniz kurumlar, diğer dershanelere göre daha az sayıda öğrenci alan butik dershanelerdir.
 • İstanbul üzerinde de çok sayıda düşük fiyatlı olan butik dershane vardır.
 • Ancak 1.dönem fiyatı, belirleyicidir ve pek çok kurum, benzer fiyat aralığında ikinci dönem ücretlendirmesini karşınıza çıkaracaktır.
 • Yüksek fiyatlı olan dershanelerde bu rakamların bu düzeyde olmasının temel sebebi ise bu kurumlarda öğrenciyle birebir eğitim seçeneğinin devreye giriyor olmasıdır.
 • Ayrıca fizik, matematik gibi alanlarda adından bahsettiren öğretmenlerin yer aldığı dershaneler de yüksek fiyatlar istemektedir.
 • Fiyatları yüksek ve ünlü dershanelerde ayrıca VIP sınıflar olduğunu da görebilirsiniz. Bu sayede birebir eğitim seçeneği, öğrenciye sunulmuş olur.

Birey Dershane Fiyatları

Birey Dershane fiyatları ile ilgili olarak öncelikle bu kurumda ilkokuldan ortaokula, Anadolu ile Fen liselerinden farklı yaş gruplarındaki öğrencilere kadar farklı programlar ve fiyatlar sunuluyor. Kurs eğitimi dışında tüm bu eğitimleri de üstlenen dershanede kullanılan soru bankaları ve çalışma kitapları ise sınav sistemi baz alınarak tercih edilmektedir. Birey Dershanesi’ni tercih ettiğiniz zaman bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterse de ortalama olarak karşınıza çıkacak olan rakam 4 ila 12 bin TL aralığında tutarlardır. Birey Dershanesi kurumunda ilk olarak bir hafta içerisinde iki gün seçeneği + 2 gün etüt programı karşınıza çıkar. Ayrıca etüt olmayan ve yaza özel şekilde olan programlar da dershaneye eğitim amaçlı başvurmuş öğrencilerin karşısına çıkmaktadır. Dershaneler bünyesinde genel olarak hafta sonları içerisinde 2 gün süresince dersler verilir. Hafta içi olduğunda ise etüt dersleri verilmekte ve isteyen öğrenciler bu etüt programları içerisine yaş gruplarına göre dâhil olmaktadır. Bazı şubelerinde Pazartesi günü tatil olduğunu ve toplamda ise tam 6 gün süresince dershane eğitimi verildiğini söylemek mümkündür.

Rize Dershane Fiyatları 2021

Rize dershane fiyatları 2021 yılı itibariyle farklı kurumlar bünyesinde değişik kurs ve eğitim programları üzerinden karşımıza çıkmaktadır. Dershanelerin bünyesine hem Anadolu Lisesi hem Fen Lisesi hem de diğer liselere giriş için belirlenmiş sınavlara hazırlık programı sunulur. Bu sınavlar için SBS kursu ve ayrıca üniversitelere giriş amaçlı olarak da YKS kursları düzenlenir. Rize’de örneğin Yükseliş Dershanesi’nde sunulan programları ve fiyatlarını telefon üzerinden irtibat kurup öğrenebilirsiniz. Ya da pek çok ilde şubesi bulunan Birey, Fen vb. dershaneleri tercih edebilirsiniz. Elbette bir mega kent İstanbul’da olduğu kadar yüksek rakamlar olmayacaktır. Dershane ücretleri daha çok dershanenin kalitesine, markasının tanınırlığına, çalışmakta olan öğretmenlerin uzmanlığına ve bir de lokasyonuna göre değişiklikler gösterir. Yani bu durumda bazı dershaneler 1 döneme 3000 TL tutarını talep ederken, bazı dershaneler ise 10.000 TL tutarlarına varan rakamlar talep ederler. Dolayısıyla bu durum, demin de bahsettiğimiz etmenlere bağlı olarak büyük farklar göstermektedir.

Fen Bilimleri Dershanesi Fiyatı 2021

Fen Bilimleri Dershanesi fiyatı 2021 ile ilgili olarak öncelikle bu dershanenin yüksek kalitesine bağlı olarak bir fiyatlandırma yaptığını söyleyelim. Son dönemlerde adını belki de en çok duyduğunuz ve öğrencisi olanların yüksek bir memnuniyet duyduğu dershanelerden biridir. Bu sene ise AİE ve DiL puan türünde olacak şekilde 2 tane Türkiye birincisi çıkarmıştır. Ayrıca ilk 100 içerisinde tam 40 tane derece almış olan öğrencisi bulunmaktadır. Her sene ortalama olarak Türkiye üzerinde herhangi bir puan türüne bağlı olarak birinci çıkarmaktadır. Dolayısıyla talep edilen tutara değen kıstas ve kalitede bir sınav eğitim programı sunulduğunu unutmamak gerekir. İllere bağlı olarak bu dershanenin fiyatları değişiklik gösterebiliyor. Net bir ücret bilgisi alabilmek için mutlaka dershanenin bulunduğunuz bölgedeki şubesiyle irtibata geçmeniz, en sağlıklı yol olacaktır. Ancak şunu söyleyebiliriz ki; dershanenin her yaş grubuna uygun olarak her sınav için hazırlık programı bulunuyor. Ayrıca Fen Bilimleri Dershanesi, her ne kadar yüksek fiyatlı dershaneler arasında sıkça duyduğumuz bir dershane olsa da ödeme kısmında kolaylıklar da sunuyor. Bu noktada öğrencilerinden talep ettiği yıllık eğitim ücretini, 12 taksit seçeneğine varan kolaylıklarla almaktadır.

Liste Hâlinde En İyi Dershaneler ve Fiyatları

Liste hâlinde en iyi dershaneler ve fiyatları ile ilgili olarak hem en başarılı sonuçlar almış hem de en çok tercih edilen dershaneleri araştırdık ve sunduk!.. Burada dershane fiyatları denildiği zaman elbette alınan eğitim ve sınav hazırlık kapsamına göre fiyatlardan bahsedebilmek mümkün. Dolayısıyla biz de önce en başarılı sonuçlar alabileceğiniz dershaneleri listeledik, sonrasında ise 2020 senesi itibariyle güncel fiyatlandırmalarını YKS sınavı hazırlık programı üzerinden sıraladık. Yani üniversite sınavına hazırlanan bir öğrencinin alacağı eğitim için en iyi dershaneler ve fiyatları şu şekilde ortalama olarak sıralanabilir:
 • 2021 Fen Bilimleri Dershanesi YKS Eğitim Ücreti: 7.000 – 16.000 TL arası.
 • 2021 Uğur Dershanesi YKS Eğitim Ücreti: 7.000 – 13.000 TL arası.
 • 2021 Birey Dershanesi YKS Eğitim Ücreti: 6.000 – 14.000 TL arası.
 • 2021 Final Dershanesi YKS Eğitim Ücreti: 6.000 – 15.000 TL arası.
 • 2021 Sınav Dershanesi YKS Eğitim Ücreti: 5.000 TL – 15.000 TL arası.
 • 2021 Butik Dershaneler YKS Eğitim Ücreti: 10.000 TL – 30.000 TL arası.