1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 2021 E-Okul Karne Veli Bilgilendirmesi
2021 E-Okul Karne Veli Bilgilendirmesi

2021 E-Okul Karne Veli Bilgilendirmesi

A+A-

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, E-Okul Veli Bilgilendirme 2021, E-okul tercih yapma, veli bilgilendirme 2021 e-Karne nasıl görüntülenir, E-Okul alan seçimi. e-okul LGS, E-okul karne, E-Okul MEB gov, E-okul.meb.gov.tr öğrenci girişi, E-okul ortalama, E-Okul VBS giriş, E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi karne notları görüntüleme ve ortalama hesaplama ekranı ile ilgili yapılabilenleri anlatacağız.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E-okul veli bilgilendirme sistemi Karne döneminin yaklaşmasıyla birlikte pek çok öğrenci için kritik bir önem sahip oldu. Karne notları için ortalama hesaplama yapmak isteyen ve bununlar birlikte takdir teşekkür hesaplama işlemini gerçekleştirecek olan öğrenciler, E Okul giriş işlemi yapıyor. Not bilgisi, ortalama ve E-Karne görüntülemeye imkan tanıyan E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, öğrenciler dışında veliler tarafından da görüntülenebiliyor. İşte, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrenci verilerini paylaştığı E-Okul VBS giriş ekranı E-Okul VBS giriş ekranı pek çok bilginin görüntülenmesine imkan tanıyor. Öğrencilerin E-Karne notlarını görebileceği E-Okul VBS ekranı, 22 Ocak Cuma gününe kadar göz önünde yer alacak. Ortalama görüntüleme ekranı ile karne notları ve akabinde takdir teşekkür hesaplama işlemi gerçekleşebilecek.

E-Karne Nasıl Görüntülenir?

E-Karne nasıl görüntülenir öğrencilere dijital olarak verilecek karnelerdir. Pandemi sürecinde karneler Milli Eğitim Bakanlığı’nın E-Okul sistemi üzerinden paylaşılacaktır. Tüm öğrenciler karnelerine “e-okul.meb.gov.tr” internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, tüm belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek. Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları ile kolayca giriş yapabilirler.

E -Okul Öğrenci Ve Veli Girişi Nasıl Yapılır?

  • Öğrenci, veli ve öğretmenlerin sıklıkla ziyaret ettiği e-okuldaki Veli Bilgi Sistemi, yine eğitim dünyasının gündemine girdi.
  • Öğrencilerle ilgili tüm bilgileri içeren bu sistem, eğitim alanında daha fazla şeffaflık sağlayan ve bilgiye erişimi kolaylaştıran bir yöntem haline gelmiştir.
    • Öğrenciler sistem bilgilerine, T.C. kimliklerine ve okul numaralarına kolayca erişebilirler.
    • E-okul veli bilgi sistemine başarıyla giriş yaptıktan sonra, sol menüdeki Not Bilgileri’ne tıklayın.
    • Bu seçeneği seçtikten sonra açılan pencereden öğrencinin not bilgilerine ulaşabilirsiniz.

E-Okul Diploma Puanı

E-okul diploma puanı Diploma puanı özellikle mezuniyet aşamasında olan öğrencilerin sık sık ziyaret ettiği sayfalar arasında yer alıyor. Mezun olacak ve olan öğrenciler e-okul’a giriş yaparak mezuniyet puanlarını öğrenebilirler.

Yazılı Sonucu Sorgulama

Yazılı sonucu sorgulama E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nin (VBS) en sık kullanılan hizmetinden birisi de yazılı sonucu sorgulama sayfası. Öğretmenler sınav sonuçlarını sisteme girdikten sonra, öğrenci ve veliler de e-Okul’a giriş yaparak sonuçları istedikleri zaman öğrenebiliyorlar.

Öğrenci Belgeleri

Öğrenci belgeleri E-Okul’un bir diğer önemli özelliği de öğrenci belgesi alma sayfası. Bu özellik ile öğrenci ve veliler, okula gitmeden öğrenci belgesini e-imza’lı şekilde alabiliyor.

Devamsızlık Sorgulama

Devamsızlık sorgulama Okula kayıtlı olup okula gitmeyen, özürlü veya özürsüz devamsızlık yapan, geç kalan öğrencilerin e-okul sisteminden takip edildiği sayfadır.

Ders Notu Sorgulama ve Öğrenme

Ders notu sorgulama ve öğrenme Öğrencilerin bir ders yılı içerisinde farklı derslerden aldığı yazılı ve sözlü notların sorgulandığı sayfadır.

Ders Programı

Ders programı E-Okul üzerinden öğrencilerin haftalık ve dönemlik ders programları istenildiği zaman öğreniliyor. Öğrenci ya da velinin sisteme kendi bilgileri ile giriş yaptıktan sonra açılan sayfa üzerinden kolayca ders programı görüntüleniyor.

Davranış Notları

Davranış notu, ders yılının her döneminde öğrencilerin davranışlarını ölçütler kullanılarak öğretmenler tarafından verilen nottur.

Ortalama Yükseltme Puanları

Ortalama yükseltme puanları  E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nin (VBS) en sık kullanılan hizmetinden birisi de yazılı sonucu sorgulama sayfası. Öğretmenler sınav sonuçlarını sisteme girdikten sonra, öğrenci ve veliler de e-Okul’a giriş yaparak sonuçları istedikleri zaman öğrenebiliyorlar.

Sınav Bilgileri

Sınav bilgileri E-Okul sayfasının en önemli özelliklerinden birisi de sınav bilgilerinin yer aldığı sayfa. Bu sayfa ile öğrenci ve veliler sınavda sorumlu olunan konulardan haberdar olabiliyor.

Nakil Durumu

Nakil durumu E-Okul sayfasının en önemli özelliklerinden birisi de sınav bilgilerinin yer aldığı sayfa. Bu sayfa ile öğrenci ve veliler sınavda sorumlu olunan konulardan haberdar olabiliyor.

Okunan Kitaplar

Okunan kitaplar Öğrencilerin bir eğitim öğretim yılı içerisinde okuduğu kitapları sorgulayabildiği sayfadır.

Sınav Tarihleri

Sınav tarihleri Öğrenciler ve velilerin sözlü veya yazılı sınavların hangi tarihte gerçekleşeceğini sorgulayabildiği sayfadır.

E-Okul Öğretmen Girişi

E-Okul öğretmen girişi ekranı ile not girişi, devamsızlık eklemeleri, öğrenci performansları gibi pek çok veri eklenebiliyor. E-Okul öğretmen girişi de aynı ekran üzerinden gerçekleştirilmektedir.