1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 2021 Yılı Sağlık Personeli İl Dışı Tayin Sonuçları
2021 Yılı Sağlık Personeli İl Dışı Tayin Sonuçları

2021 Yılı Sağlık Personeli İl Dışı Tayin Sonuçları

A+A-

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, sağlık personelinin 2020 Yılı ocak ayı il dışı tayin sonuçlarının belli olduğunu açıkladı.  

Bakanlık yaptığı açıklamada; 2021 Yılı ocak dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme amacıyla atanma kurasına başvuran ve başvuru evrakları 08.01.2021 tarihi saat 18:00’a kadar başkanlığımıza başvuran personelin, 01.01.2021 tarihine kadar olan hizmet puanları yeniden hesaplanıp ve başvuruları değerlendirilerek personel bilgi sisteminde ilân edildiğini belirtmiştir.

Atanma kurası sonucunda yerleşenlerin, atanma tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayrılışlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ayrılış gerçekleştirilmediği takdirde atanmaları iptal edilecektir. 30 günlük süre içerisinde yasal bir mazeretten dolayı ayrılmamaları durumunda, mazeret belgelendirilirse, atanmaları iptal edilmeyeceği de belirtilmiştir.

Sağlık Personeli İller Arası Atama Mazeretleri

Sağlık Personeli belli mazeretlere dayanarak, bu mazereti yasalara uygun bir şekilde belgelendirerek atama talebinde bulunabilir.

  • Sağlık Mazereti Nedeniyle Atama

Personel kendisi veya bakmakla yükümlü olduğu anne, baba ve çocuklarının sağlık mazeretini belgelendirerek atama talebinde bulunabilir.  

  • Eş Durumundan Dolayı Atama Talebi

Memur, eş durumu belgelendirilerek ayni ilde görev yapmak için atama talebinde bulunabilir. Ayrıca eşin emekli olması veya zorunlu yer değiştirmesi durumunda da memur atama talebinde bulunabilir. Eşi gazi ve malul gazi olanlar bu durumu belgelendirerek atama talebinde bulunabilir.

  • Olağanüstü Ve Özel Durumlarda Yer Değişikliği

Savaş,  sıkıyönetim,  olağanüstü hal ilânı, salgın hastalık ve doğal afetlerde kendisi ve bakmakla yükümlü olduğu eş, anne, baba ve çocuklarının, maddi uya da manevi zarar görmesi durumunda, bu durum belgelendirilerek, atama talebinde bulunabilir.

  • Can Güvenliği Tehlikesi

Herhangi bir sebeple görev yaptığı ilde kendisi ve bakmakla yükümlü olduğu eş,  anne, baba ve çocuklarının can güvenliğinin tehlikede olduğunu resmi belgelere belgelendiren kişiler atama talebinde bulanabilirler.

Mazeret nedeniyle görev yeri değişimi talep edecek olan personelin, bu mazereti ilgili bakanlık ya da kurumlardan aldığı yasal belgelerle kuruma bildirmesi gerekmektedir. İl Müdürlükleri mazeretin bitmesi durumunda personelin belgesini bakanlığa 15 gün içerisinde ulaştırılır. Mazereti sona eren personel bakanlık kararıyla yerinde bırakılabilir ya da başka bir ile atanabilir.