1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 20 Sene Vadeli Konut Kredisi Fırsatı 2021 Güncel
20 Sene Vadeli Konut Kredisi Fırsatı 2021 Güncel

20 Sene Vadeli Konut Kredisi Fırsatı 2021 Güncel

A+A-

Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar, Konut sektörünün lider firmalarından konutta 240 ay vadeli konut satışları yapılacak. 20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi alarak ev sahibi olmak isteyenler detayları yazımızdan öğrenebilirsiniz. Konut pazarında kredi vadelerinin 20 seneye uzatılması tekrar gündeme geldi. Konu ile alakalı olarak kredi ile ev sahibi olmak isteyenlere bir müjdeli haber Emlak Konut GYO dan geldi. Hemen yaşama geçmesi amacıyla çalışmalar yapılıyor. Ev sahibi olmak isteyenlerin hayali olan uzun vadeli düşük faizli ev kredisi verilmesi planlanıyor. [caption id="attachment_1623" align="alignnone" width="300"]20 yıl Vadeli Konut 2020 20 yıl Vadeli Konut 2020[/caption]

Vadeli Konut Kredisi Nasıl Alınır

Vadeli Konut Kredisi Nasıl Alınır, Emlak Konut GYO ile müteahhitler arasında oluşturulan toplantıdan 240 ay vadeli yani 20 sene vadeli olarak ev kredisi verilmesi planlanıyor. Emlak konut liderliğinde bir araya gelen müteahhitler uzun vadeli düşük faizli ev kredisi verilmesi ile alakalı olarak görüş birliğine vardılar. 240 ay vadeli olarak verilebilecek olan ev kredileri ile taksitler düşürülürken ev sahibi olmak isteyenlerin daha çok ev alımı yapacakları umut ediliyor. Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum da kampanya da kredi faizlerinin % 0,70 faiz oranını aşmayacağını söyledi. Konu ile alakalı olarak kampanyalı kredilerde ev faizlerinin de düşürülmesi amacıyla bankalar ile görüşme yapılacak ve uzun vadeli ev kredisi faizlerini de % 0,70 ve daha aşağıya çekilmesi amacıyla görüşmeler yapılacak. Bankalar mortgage kredilerini % 0,90 faiz oranları ile en çok 120 ay vadeli olarak veriyor. Bankalar ile uzlaşma sağlanırsa konutta krediler 240 ay yani 20 seneye çıkacak ve faizler de % 0,70′ in altında verilebilecek.

240 Vadeli Konut Kredisi

240 Vadeli Konut Kredisi. Yeni senede konut pazarındaki piyasayı canlandırma amacıyla Emlak Konut GYO liderliğinde konut firmalarının kampanyalı olarak 20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi sektörde ilk defa denenecek. 56 bin konut amacıyla % 0,70 faiz oranları ile 20 Yıl 240 Ay Vadeli ev Kredisi Veren Bankalar ile görüşmeler başlayacak. Kampanyanın detaylarının bankalar ile de görüşülmesinin sonrasında Kampanyanın önümüzdeki ay Şubat ayının ilk haftası başlaması ve mart sonuna kadar devam etmesi planlanıyor. Açıklama yapılır yapılmaz faizlerin aşağıya çekilmesi ile beraber konut kredileri 20 sene vadeli olarak % 0,70 faiz oranları ile verilmeye başlanacak. Markalı konut projelerinin 20 sene vadeli konut kredisi olarak satışa sunulması ile konut pazarında büyük bir hareketlilik bekleniyor. Emlak konuttan ikinci konut seferberliği kapsamında bankalar ile yapılacak faiz indirimi görüşmelerinin sonrasında ayrıntılar netleşecek.   Bankalar ne kadar ev peşinatı alıyor ?