1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 0,79 Faiz Oranıyla Birlikte Kentsel Dönüşüm Kredisi Detayları Açıklandı...
0,79 Faiz Oranıyla Birlikte Kentsel Dönüşüm Kredisi Detayları Açıklandı...

0,79 Faiz Oranıyla Birlikte Kentsel Dönüşüm Kredisi Detayları Açıklandı...

Kentsel Dönüşüm Kredisi sayesinde 0,79 faiz oranı ve 0,99 faiz oranıyla kişi başına 1 milyon 250 bin tl kredi imkanı...

A+A-

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın birlikte hareket ederek gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projesinin detayları açıklandı.

Açıklanan yeni destek paketiyle birlikte uzmanların yorumlarının da olumlu olmasından sonra, önemli bir fırsat olduğu belirtildi. İki bakanlığın birlikte hazırladığı kentsel dönüşüm destek paketi sonrasında uzmanların mutlaka değerlendirilmesi gerektiği belirtildi.

Kentsel Dönüşüm Destek Paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yapılan değerlendirme sonrasında konut yapım kredisi olarak verilecek desteği detaylarını açıkladı.

Yüklenici ve konut yapanlar için verilecek destek paketi hazırlandıktan sonra açıklaması yapıldı. Konut yapımı için verilecek kredinin 120 ay vade üzerinden 0.79 faizle 1 milyon 250 bin lira kredi verileceği belirtildi.

Bunun yanında konut güçlendirmek isteyenlere de verilecek olan kredi oranı da 320 bin lira olacak ve 0,99 faizle sunulacak. Kredi başvurularını yıkım yapılmaya başlandıktan sonra 3 yıl içerisinde başvurunun yapılması gerekiyor.

Uygu koşullarda sağlanan imkan ile birlikte 12 ay ödemesiz olmak şartıyla toplamda 48 ay vade ile birlikte 250 milyon TL kredi imkanı sunulmaktadır. Bunun sonucunda da 50 Milyar TL kefalet limitinin kullanıma açıldığı belirtildi.